25 Nisan 2013 Perşembe

Sen işe gitme Melahat!

Adoşumun çok sevdiği bir komşu teyzesi var. Dün akşam kapıcımız çöp almaya geldiğinde kapıda onu gördü ve onlara gitmek istedi. Onlar da seve seve kabul ettiler. Komşumuz, Ada'yı bana teslim etmeye getirdiğinde ne dedi biliyor musunuz! Ada: "Benim annem işe gidiyor. Sen işe gitme Melahat, beni bırakma!" demiş. Canım benim... Hemen bir ayda bile çalışan anne çocuğu gibi konuşmaya başladı. Yine de çok şanslısın yavrum, ilk bebeklik yılların benle geçti. Bunu da bulamayan çocuklar var... :) 

24 Nisan 2013 Çarşamba

23 Nisan'ımız

   Yaşasıın 23 Nisan!! :))Dün neşe dolduk biz Ada'yla...

Ada'yı okuluma götürdüm.

Yavrum, hiç itiraz etmeden 05:45'te kalktı. Sabah hazırlanırken çok uyumluydu. Ben de çok mutlu oldum çünkü biraz endişeliydim. Okulumuz çok uzakta, servisi kaçırırsak gidemeyiz diye üzülüyordum. Gidemezsem de olmaz çünkü resmi tören ama neyse su gibi aktı her şey. Babası evden çıkarken fotoğrafımızı çekti. Şarkılar söyleyerek servise bindik. Çok heyecanlıydı. Yolculuk bir saat sürüyor. Ben uyur diye düşünüyordum ancak nerdeyse uyumayacaktı. Merakla camdan dışarı baktı hep. İneceğimize yakın uyudu. 

Okulda büyük bir ilgi ve sevgi seliyle karşılandı. Kezban Öğretmenimiz onun için 23 Nisan şarkıları çaldı telefonundan. Onu havalara uçurdu. Ferhat Öğretmenle saklambaç oynadı. Ben hatırasında okulla ilgili iyi şeylerin kalmasını istiyordum. Çok şükür ki öyle oldu. Gitmeden önce beni tembihliyordu: "Sakın beni okulda bırakma. Canavarlar gelirse beni koru." diyordu. Neyseki canavar falan gelmedi.  


Öğrencilerimden beni kıskandı. Onlara pek pas vermedi. Ada alışsın diye akıllı tahtamızda Gangman Style'ı çaldık ama dans etmedi topiş. Bir ara öğrencilerime bana sarılıp "Bu benim annem" dedi :)Tatlı öğrencilerimle çok güzel fotoğraflar çekildi. Annem de beni okuluna götürürdü. Hep onu hatırlıyorum. Annemin sevdiğim öğrencileri vardı. Mesela Şavaş. Ben küçücüktüm onlar beşinci sınıftı. Okuluna gidince hemen onun yanına otururdum. Sonra da Oktay'ı hatırlıyorum, ikinci derecede onu severdim. Sonra da gider onun yanına otururdum. Kızlarla pek işim olmazdı. Küçükken kendimi erkek sandığım için erkekleri çok severdim:)Ada, bayrak sallarkenÇok güzel bir fotoğraf, tam hatıralık
23 Nisan'da müdür oldu yavrucakÖğretmen arkadaşına bir şey danışırkenBu da minik bir enstantane, arkada da ben çok seksi bir şekilde yemek yapıyorum efendim :)
Sonra babasıyla Beşiktaş'ta buluştuk. Aşkım bizi gezdirdi. Çok eğlendik, hava da çok güzeldi. Ne zamandır böyle şeyler yapmıyorduk. Bize çok iyi geldi :)

Umarım sizin de bayramınız ve tatiliniz çok iyi geçmiştir.
Sevgiyle ve sağlıkla kalın... 
:)